تبلیغات
پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آشتیان - مطالب فروردین 1393
منوی اصلی
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
میزان عملکرد وبسایت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آشتیان را چگونه ارزیابی می کنید ؟


آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
برگذاری مراسم پر فیض دعای توسل همراه با

مداح اهل بیت آقای داوودی و حجت الاسلام دهقان

 
 همزمان با شهادت حضرت ام البنین (س)


 سه شنبه  1392/01/26

 مکان : (خوابگاه براداران )

******************************


*******                                   


*******                                   


*******                                   

برچسب ها :
شب شهادت ,  آشتیان ها ,  حوزه مقاوت بسیج ,  سپاه آشتیان ,  علم الهدی ,  ام البنین+ آشتیان ,  دانشجویی آزاد اسلامی , 
برگذاری مراسم پر فیض دعای توسل


 سه شنبه  1392/01/19

 مکان : (خوابگاه براداران )

****************************
برچسب ها :
آشتیان ,  بسیج ,  علم الهدی ,  سپاه آشتیان ,  استان مرکزی ,  دانشجویی ,  وبلاگ , 
موضوع :   ایجاد حلقه‌های علمی بسیج اساتید برای تحقق اقتصاد مقاومتی
 رئیس سازمان بسیج اساتید كشور از ایجاد حلقه‌های علمی بسیج اساتید در استان‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

تاریخ
انتشار مطالب  :  1393/01/18


به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید كشور با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال جدید، گفت: برای تحقق شعار سال چند برنامه را دنبال می‌كنیم به طوری كه در صدد هستیم مفهوم اقتصاد مقاومتی را برای دانشگاهیان كشور تبیین كنیم.

وی افزود: در بحث جنگ نرم نیز شبكه پنج هزار نفری از اساتید را آموزش دادیم و در بحث اقتصاد مقاومتی هم در نظر داریم كارگاه‌های آموزشی در استان‌ها برای آموزش مفهوم‌ها و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برگزار كنیم تا اساتید در استان‌ها زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم كرده و به مسئولان استان‌ها كمك كنند.


صلاحی گفت: همچنین برنامه‌هایی را نیز برای گفتمان‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی در نظر داریم.


رئیس سازمان بسیج اساتید از تشكیل حلقه‌های علمی متشكل از اساتید و دانشجویان خبر داد و گفت: در نظر داریم حلقه‌های علمی با حضور اساتید و دانشجویان تشكیل دهیم تا این حلقه‌ها در كارگاه‌ها و كارخانه‌ها مشكلات را بررسی كرده و برای حل آن كمك كنند.


وی افزود: به طور كلی پیوند صنعت و دانشگاه را برای تحقق اقتصاد مقاومتی در كشور آغاز كرده‌ایم.برچسب ها :
بسیج ,  دانشگاه اشتیان ,  سپاه , 
موضوع :  تكه های لباس سرخ شهید بر گردن رزمندگان + تصویر منتشر نشده از فرمانده دستمال سرخ‌ها
 شهید وصالی با پیروزی انقلاب، انتظامات زندان قصر را تشكیل داد و در سال 59 وارد تشكیلات نوپای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و از بنیان‌گذاران اصلی بخش اطلاعات سپاه گردید و مدتی نیز فرماندهی بخش اطلاعات خارجی سپاه را بر عهده گرفت.

تاریخ  انتشار مطلب
:  1393/01/18شهید علی اصغر وصالی طهرانی فرد به سال 1329 در منطقه دولاب تهران به دنیا آمد. او در سال‌های جوانی که شور مبارزه با رژیم فاسد سلطنتی در میان جوانان موج می‌زد، توانست با مشقت فراوان از ایران خارج شده و دوره‌های چریکی را در میان مبارزان فلسطینی طی کند. سپس به ایران آمد و زندگی مخفی خود را شروع کرد تا این که توسط عوامل رژیم طاغوت بازداشت شد. علی‌اصغر در دادگاه به دوازده سال زندان محکوم و در اواخر سال 56 پس از طی پنج سال و نیم حبس، از زندان آزاد شد. با پیروزی انقلاب، انتظامات زندان قصر را تشکیل داد و در سال 59 وارد تشکیلات نوپای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و از بنیان‌گذاران اصلی بخش اطلاعات سپاه گردید و مدتی نیز فرماندهی بخش اطلاعات خارجی سپاه را بر عهده گرفت.

از آن‌جایی که روحیه او به هیچ وجه با امور اداری و ستادی سازگار نبود، مسئولیت خود را در ستاد کل سپاه رها کرده و به جبهه غرب شتافت تا به نبرد رویارو با ضدانقلاب و متجاوزان بعثی بپردازد. او و گردان تحت امرش در سخت‌ترین جبهه‌های غرب کشور خوش درخشیدند و جمع قابل توجهی از آنان به شهادت رسیدند. نیروهای تحت امر علی‌اصغر وصالی به دلیل بستن دستمال سرخ بر گردن‌هایشان به «گروه دستمال سرخ‌ها» شهرت داشتند.

 

شهید اصغر وصالی فرمانده گروه دستمال سرخ‌ها (نفر دوم از سمت چپ تصویر)

 

علت این نام‌گذاری شهادت یکی از اعضای جوان این گروه بود که هنگام شهادت، لباسی سرخ بر تن داشت و هم‌رزمانش به عنوان یادبود وی، تکه‌هایی از لباس او را بر گردن بستند و عهد کردند که تا گرفتن انتقامش، آن را از خود جدا نکنند. جبهه‌های سومار و بازی‌دراز و گیلانغرب جولانگاه دستمال سرخ‌ها بود به‌طوری که عرصه را بر ضدانقلاب تنگ کردند هرچند در این میان مبارزه سختی نیز با ضدانقلاب داخلی داشتند که آن روزها در دولت موقت فعالیت می‌کردند. روز عاشورای سال 1359 اصغر وصالی برای شناسایی منطقه و طراحی عملیات به طرف ارتفاعات بالای تپه در گیلانغرب رفت اما در میان راه و در تنگه حاجیان بود که بر اثر اصابت گلوله به پیشانی‌اش از بالای تپه به زمین افتاد. یکی از همرزمانش به نام آقا شمس‌الله سریع خود را به نزدیک او رساند. اصغر اسلحه‌اش را به او داد و گفت: «اسلحه‌ام را بگیر تا به دست دشمن نیفتد. جنازه‌ام را هم با خود ببرید.»


امام حسین (ع) : هرکس زبانش راستگو باشد کردارش پاکیزه باشد و هرکس نیت خیر داشته باشد روزیش فراوان گردد و هرکس با زن و بچه اش خوشرفتار باشد عمرش طولانی شود.

ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 323

----------------------------------------------------------------

امام حسین (ع) : فقیران و تهی دستان مومنان چهل سال زودتر از ثروتمندان وارد بهشت میشوند ، امام (ع) برای درک بیشتر این موضوع مثالی را هم بیان فرمودند : مانند دو کشتی که از گمرک می گذرند ، مامور وصول گمرک به آن دو کشتی نگاه میکند و یکی از آنها را پر از بار می بیند و دستور می دهد آنرا نگه دارید.

ارشاد القلوب جلد 1 صفحه 370

 


به نام خدا

به اطلاع کلیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان می رساند بسیج دانشجویی اقدام به برگزاری حلقه صالحین ورزشی در سال تربیت بدنی دانشگاه  در روزهای سه شنبه هر هفته نموده است لذا از افراد علاقمند به فوتبال و فوتسال دعوت بعمل می آید جهت ثبت نام و هرگونه سوال به آقای میرایی مسٔول تربیت بدنی بسیج دانشجویی مراجعه نمایید.

پایگاه بسیج دانشجویی امام حسن عسگری(ع)